Ubiquiti UniFi Access Point Şifre Resetleme

Merhaba ;

Popülerliği hızla artan ve bir çok işletmede kullanılan access point markalarından birisi olan Ubiquiti UniFi Access Point bazen başa bela olabiliyor.Java tabanlı olması bu belalardan sadece birisi bazen java çalışmaz bazen tarayıcı uyumsuz olur derken bazende yönetici şifremizi unuturuz ve işler gittikçe kötüleşir.

Aslında bu cihazların en güzel yanı tek noktadan yönetilmesi ve birden fazla wifi alanı oluşturulmasıdır.Lafı fazla uzatmadan Ubiquiti UniFi Access Point unuttuğumuz web arayüz şifresini nasıl öğreneceğimizi elimden geldiğince size anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle Unifi servisinin çalıştığından emin olmamız gerekiyor.Eğer bu servis çalışmıyorsa servisi çalıştırıyoruz.

Unifi Access Point MongoDB destekli olduğu için resmi sitesinden Unifi Controller kurulu olan cihazın işletim sistemine uygun dosyayı indiriyoruz.

MongoDB Download

İndirdiğimiz dosyayı .zip içerisinden masa üstüne çıkararak işlemimize başlıyoruz.

Komut satırımızı yani cmd yi yönetici olarak çalışıtırıyoruz.

unifipasswordreset1

Komut satırında masaüstüne çıkardığımız MongoDb dosyasına kadar ilerliyoruz.

Ben dosyalarımı masaüstüne çıkardığım için Komut satırına cd C:UsersAdministratorDesktopmongodb-win32-x86_64-2008plus-3.0.9 yazarak MongoDb dizinine ulaştım.

unifipasswordreset2

Resimde görüldüğü gibi MongoDb klasörüne erişim sağladıktan sonra komut satırına cd bin yazarak bin klasörüne giriyoruz.

unifipasswordreset3

İşlem yapacağımız klasöre komut satırı yardımı ile erişim sağladıktan sonra sıra şifremizi bulmaya geldi.Aşağıdaki adımları takip ederek sizde unuttuğunuz web yönetim panel şifrenizi bulabilirsiniz.

Bin klasörüne erişim sağladıktan sonra aşağıdaki komutları sırası ile yazın.

mongo –port 27117
use ace
db.admin.find()

unifipasswordreset4

Komutları başarılı bir şekilde girdikten sonra gelen ekranda kullanıcı adı ve şifremiz bulunmaktadır.Artık Unifi admin paneline girerek cihazlarımızı yönetebiliriz.Bu bilgi belki pek işinize yaramayabilir ama elimizin alınta bulunmasından zarar gelmez günün birinde kullanma fırsatımız olur belki 🙂

Gerekli durumlarda sızma testi yaparken bu tür işlemlere de bazen başvurulmaktadır.

 

2 yorum

Bir yanıt bırakın