Dünyaca ünlü Türk hacker ABD’de yargılanacak!


2013 yılında aralarında New York’un de bulunduğu 23 şehirde 10 saat içerisinde banka ATM’lerinden kısaca 40 milyon doların çalınmasından mesul olan şebekenin başı olduğu kanıt edilen Türk asıllı hacker Ercan Fındıkoğlu, yargılanmak için MEMLUK’ye iadeli edildi. Daha bozuk suçları nedeniyle kendisini arayan ABD yetkililerinden neredeyse ilkokul sene süresince kaçmayı başardıktan sonraları 2013 yılının Ara ayında Almanya’bile yakalanan Fındıkoğlu, ABD’ye reddetme edilmemek amacıyla değme tip hukuki yola başvurmuş olsa dahi sonuçta kazanan MEMLUK hükümeti oldu.
Almanya mahkemesinin açıklamasına göre dünyanın arz haddinden fazla aranan siber suçlusu olarak değerlendirilen Ercan Fındıkoğlu, dün gönderildiği MEMLUK’de cümle 18 farklı suçtan 247 sene delik istemiyle yargılanacak. Fındıkoğlu’nun sorumlu olduğu memul siber saldırılar arasında 2011 yılında 18 ayrımlı şehirdeki ATM’lerden 14 milyon doların çalınması ve 2012 yılında 20 değişik şehirdeki ATM’lerden 5 milyon doların çalınması düz alıyor.
Seçkin güzeşte zaman daha koca ve henüz ciddi arkaç mevrut siber saldırılara alın BENDE vatandaşlarını ve firmalarını müzaheret etmek amacıyla zaruri önlemleri alması maksut Obama yönetimi, siber suçlulara karşı sunulan savaşa serencam dönemde henüz fazla ehemmiyet vermeye başladı. Dünyanın sunu çok aranan siber suçlusu yerine değerlendirilen Fındıkoğlu’nun yargılanmak için BENDE’ye getirilmesinin Obama hükümeti üzerindeki baskıyı azaltacağı tutum ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın