Cyberoam Profile Settings

indirBu makalemizde Cyberoam genel ayarlar kısmının ilk adımı olan Administrator > Profile  bölümünü inceleyeceğiz.Bu kısımda yapacağımız ayarlar isteğe bağlı olarak ta kalabilir fakat birden fazla sistem yöneticinizin olduğu göz önüne alındığında Profile bölümünde yapacağınız yetkilendirme işlemi sayesinde yönetici guruplarını rahatlıkla yönetebilirsiniz.

 

 

Resimlerin orjinal boyutlarını görüntülemek için üzerine tıklayınız.

System > Administrator > Profile sekmesine giriş yapıldığında karşımıza gelen ekranda görüşmüş olduğunuz gruplar sadece yönetici kategorisine ait gruplardır.Bu gruplara tıklayarak gerekli izinleri değiştirebiliriz.

Profile settings1

Ben döküman süresince default olarak gelen Administrator profili üzerinde işlemlerimi yapacağım.Bunun için Administrator linkini tıklayarak yada en solunda bulunan simgeyi tıklayarak profil detaylarına erişim sağlayabiliriz.

Profile settings edit

 

Yetki ekranına giriş yaptığımızda  cihaz arayüzünde bulunan tüm bölümlere erişim izin ve yetkilerinin olduğunu görebiliriz.Yeni bir grup oluşturup yada var olan grubu düzenleyip kullanıcıya atadığımız da kullanıcı yetkilerini bu gruplardan alacaktır.

Örneğin : Yonetici isimli yeni oluşturulan profile sadece Dashboard yetkisini verirsek Yonetici profili altında bulunan kullanıcılar cihaz arayüzüne bağlanabilir Ana ekranı görüntüleyebilir fakat hiç bir işlem yapamaz.

Cyberoam cihazlarında genellikle default olarak gelen profiller kullanılmaktadır.Bunun nedeni ise cihaza erişim sağlayacak olan kullanıcılara Administrator yetkisi verilmesidir ki uygun olanıda budur.Erişim sağlayan kişiler kendilerine verilen kullanıcı adları ile işlem yaptığı için loglarda hangi işlemi kimin yaptığı rahatlıkla takip edilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın