Cyberoam Merkezi Yönetim Sistemi

irfanCyberoam0 Yorum14 Haziran 2015

Cyberoam tarafından geliştirilen merkezi güvenlik çözümleri sayesinde dağınık lokasyonlar için basitleştirilmiş yönetim sistemi sayesinde şubelerinizi koruma altına alabilirsiniz.Merkez şubenizde bulunan güvenlik duvarınızla aynı tavırları sergileme özelliğine sahip olan Cyberoam Central Console ile uzak lokasyonlarınızdaki şubeleriniz için merkezi görülebilirlik ve güvenlik yönetimi sunarak malware ve veri sızdırılmasına karşın yüksek koruma seviyesini sürdürmektedir.

Cyberoam’un merkezi güvenlik ve kayıt-raporlama çözümleri dağıtılan ağlar dahilinde görülebilirlik ve güvenlik sunmakta, verimliliği yükseltmekte ve yasal uygunluk gereklerinin karşılanmasına yardımcı olmaktadır

Cyberoam Merkez Konsolu (CCC) araçları merkezi güvenlik görülebilirliği ve kontrolleri sunarken uzak mekanlarda becerikli ve donanımlı IT işgücüne duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmak suretiyle Toplam Güvenlik Maliyetini düşürmektedir.
Merkezi Kayıt & Raporlama – Cyberoam, yüksek performans için açık kaynaklı Cyberoam iView ve Cyberoam iView araçlarına sahip merkezi kayıt ve raporlama seçenekleri sunmaktadır.

MSSP’ler için Esnek Kontroller – CCC kayıtlar, raporlar ve uyarılar sağlamasının yanında bir web-tabanlı kumanda tablosu üzerinden dağıtılan müşteri ağlarınnn merkezi bir görünümünü sunmaktadır. MSSP’ler müşteriye-özel ilkeler yaratabilmekte ve farklı ağ topolojilerine rağmen müşteri mekanlarına dağıtılan Cyberoam UTM’ler dahilinde güncelleme ve bakımları merkezi olarak yürütmektedir.

Merkezi Güvenlik Yönetimi – CCC şubelerde ve uzak ofislerde dağıtılan Cyberoam UTM’leri üzerinden Layer 8 kimlik-tabanlı ilkelerin işletme-çapında yürütülmesini mümkün kılmaktadır. Çoklu cihazlar merkezden uzaktan dağıtılabilir, sürümü yükseltilebilir ve bakım işlemi yapılabilir.

Sıfır- saat Koruması – Dağıtılan ağlar üzerindeki Cyberoam UTM’ler bu uzak ofisleri sıfır-saat tehditlerinden korurken, aynı zamanda işletmelerin ve MSSP’lerin çabuk tepki için CCC vasıtasıyla ilkeleri merkezi olarak yürütmesini mümkün kılmaktadır.

Basit VPN Yönetimi –IPSec ve SSL VPN tünellerinin yaratılmasını ve VPN ilkelerinin değiştirilmesini kolaylaştırırken, kumanda tablosu üzerinde gerçek-zamanlı VPN tünel durumu sağlamaktadır.

Merkezi Kayıt ve Raporlama –CCC raporlama seçeneğiyle, Cyberoam iView açık kaynak kayıt ve raporlaması yanında buna tahsis edilen Cyberoam iView araçlarıyla, kuruluşlar Layer 8 kimlik-tabanlı görülebilirlik sayesinde geniş kapsamlı kayıt, rapor ve uyarılar edinerek denetim, adli soruşturma ve yasal uyumla ilgili gereksinimleri karşılayabilmektedir.

Merkezi Yönetim – Cyberoam Merkezi Konsolu (CCC) MSSP’ler için gerçek zamanda güncellemeler ve güvenlik ilkelerinin merkezi yönetimini mümkün kılmak suretiyle çoklu müşteri mekanlarının ve uzak mekanlara sahip kuruluşların yönetilmesini ve tepki süresinin azaltılmasını sağlamaktadır. CCC’nin Layer 8 kimlik bazlı ilkeleri vasıtasıyla kullanıcılara granüler ancak esnek kontroller sunarak rol-tabanlı erişim uygulayabilmektedir.
Düşük İşletim Karmaşıklığı& İlke Dağıtım Süresi – CCC; tüm güvenlik özellikleri dahilinde tek bir web-tabanlı GUI ile güvenlik yönetimini basitleştiren ve tüm müşteri mekanlarında ve bu mekanlarda teknik kaynaklar olmamasına karşın tüm uzak ofislerde yüksek güvenlik seviyesini sürdüren merkezi politika yürütülmesini mümkün kılmaktadır.

Düşük Sahiplik Maliyetleri – Cyberoam, merkezi kurulum, güncellemeler, izleme, sürüm yükseltmeler ve uzak ağların görülebilirliği sayesinde düşük mülkiyet maliyeti sunarak uzak teknik kaynaklara yapılan yatırımları azaltmaktadır.

Merkezi Görülebilirlik – Cyberoam, uzak mekanlarda kullanıcı ve ağ faaliyetlerine merkezi Layer 8 kimlik-tabanlı görülebilirlik sunmaktadır. Web tabanlı kumanda tablosu, kayıtlar (günlükler), raporlar ve HIPAA, PCI DSS ve GLBA gibi mevzuat gereklerine uyumu destekler.

Cyberoam Cental Console test ederek performans ve yetenekleri hakkında fikir elde edebilirsiniz.

Demo Kullanıcı Adı : guest

Demo Şifre : guest

Küçük ,büyük ve orta dereceli işletmeler için tam ve kesintisiz çözüm sunan cyberoamın tüm ürünlerine ait demoları yukarıdaki kullanıcı adı ve şifre ile test edebilirsiniz.

Faydalı olması dileği ile.

 

Etiketler: , ,

Cyberoam Merkezi Yönetim Sistemi Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam
Cyberoam Captive Portal Kaldırma

Cyberoam Captive Portal Kaldırma

Merhaba ; Googlede Cyberoam ile ilgili kelimeleri ararken en çok

irfan8 Yorum17 Aralık 2015
Cyberoam SSL VPN Kurulumu

Cyberoam SSL VPN Kurulumu

Merhaba ; Cyberoam güvenlik duvarının en çok tercih edilme nedenlerinden

irfan7 Yorum7 Mayıs 2015
Cyberoam ve Active Directory Entegrasyonu (CTAS)

Cyberoam ve Active Directory Entegrasyonu (CTAS)

Cyberoam Transparent Authentication Suite (CTAS) :  Şeffaf kimlik doğrulama sistemi

irfan6 Yorum31 Mayıs 2015
Cyberoam DHCP Kuralı Oluşturma

Cyberoam DHCP Kuralı Oluşturma

Merhaba ; Bu makalemizde güvenlik duvarı üzerinde dhcp oluşturmayı elimden

irfan5 Yorum23 Nisan 2015
Cyberoam Log Viewer Nedir?

Cyberoam Log Viewer Nedir?

Cyberoam Firewall bir çok işlemi yönetim panelinden extra bir cihaz

irfan4 Yorum3 Ekim 2015
WannaCry Nedir , Nasıl Engellenir?

WannaCry Nedir , Nasıl Engellenir?

Cryptolocker ve benzeri fidye yazılımı özelliklerini içinde barındıran WannaCry şifreleyici

irfan0 Yorum14 Mayıs 2017
Cyberoam ile  DDOS Saldırılarını Engelleme (Prevent DoS and DDoS Attacks)

Cyberoam ile DDOS Saldırılarını Engelleme (Prevent DoS and DDoS Attacks)

Cyberoam güvenlik duvarının en önemli modüllerinden birisi olan IPS modülü

irfan0 Yorum7 Nisan 2017
Kurumsal Bilgi Güvenliği – Hukuki Dayanağı

Kurumsal Bilgi Güvenliği – Hukuki Dayanağı

Kurumsal Bilgi Güvenliği kişi ve kurumları ilgilendirdiği kadar yasal zorunlulukları

irfan0 Yorum7 Nisan 2017
Kurumsal Bilgi Güvenliği Nedir

Kurumsal Bilgi Güvenliği Nedir

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan Bilgi güvenliği , kişisel verileri

irfan0 Yorum27 Mart 2017
Sophos Intercept X (Anti Fidye Yazılımı)

Sophos Intercept X (Anti Fidye Yazılımı)

Sophos tarafından yeni nesil uç nokta güvenlik çözümü olarak geliştirilen Intercept

irfan0 Yorum17 Ekim 2016
Sera Sistemleri
Merhaba, Faydalı bir bilgi paylaşımı olmuş. İşime yaradı. Teşekkürler. İyi çalışmalar
Ayna
Makaleniz için teşekkür ederim, çok faydalı bilgiler teşkler.
irfan
Merhaba , Hattınızda Load Balance varsa bu söylemiş olduğunuz sitelere girişlerde sorun yaratabilir.Eğer hatta load balance yoksa sorun değiştirilen yada…
cemal
Merhaba, Kurumumuzda server alt yapısında cyberoam firewall bulunmaktadır. Fakat bundan 2 3ay öncesine kadar biruni.tuik.gov.tr ve 2 gün öncesine kadar…
irfan
Merhaba ; Active directory üzerindeki kullanıcıların logon ve logoff bilgilerini firewallun çekebilmesi için control panali/administary tools/ local security policy/ audit…

Sponsonr Reklamlar