Cyberoam İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (IPS)

Cyberoam kimlik tabanlı güvenlik sistemi sayesinde bir çok güvenlik tehtidini önlemesinin yanı sıra Ağ ve uygulama güvenliği seviyesindeki saldırılara karşı koruma sağlayarak kuruluşların ve kurumların izinsiz girişlerini denetleyerek bu saldırılara karşı güvenlik sağlamaktadır.

İzinsiz giriş denemeleri, malware, Truva atları, DoS ve DDoS saldırıları, kötü amaçlı kod aktarımı, backdoor faaliyeti ve karma tehditlerine karlı güvence altına almaktadır.Cyberoam’un imza-tabanlı IPS, binlerce otomatik olarak güncellenen imza taşıyarak en yeni saldırıya açıklıklar karşısında koruma sağlamaktadır.

Cihaz üzerinde default olarak gelen IPS Policy Cyberoam tarafından sürekli güncellendiği için extra bir ayara gerek kalmadan veritabanı üzerinde barındırdığı verilerden yola çıkarak gerekli savunmayı otomatik olarak sağlamaktadır.

Güvenlik duvarı üzerinde System > Maintenance > Updates adımlarını izleyerek serviserin güncellemelerini manuel yada otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.Bu Servisleri otomatik olarak güncellemeniz yeni çıkan tehditleri cihazın otomatik olarak güncellemesini sağlayacak ve iş yükünüzü hafifletecektir.

Not : Resimlerin üzerine tıklayarak orjinal boyutlarında görüntüleyebilirsiniz.

Cyberoam Services Update

Cyberoam IPS

 

Yukarıdaki resimde IPS`in başlıca özellikleri yer almaktadır.Seçeceğiniz herhangi bir cyberoam modelinde aynı özellikler yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın