Cyberoam Iview Nedir?

irfanCyberoam0 Yorum15 Haziran 2015

Cyberoam firewall yeteneklerinden birisi olan kayıt ve raporlama bir çok cihazda extra çözümlerle sunulmakta ve maaliyeti artırmaktadır.Fakat bu işlem cyberoam utm cihazlarda ücretsiz olarak son kullanıcıya sunulmaktadır.Iview adı ile müşterilerine sunulan cyberoam raporlama aracı ile ister cihaz üzerinde raporlama yapabilir istersenizde açık kaynak kodu ile bir bilgisayara kurulum yaparak gelişmiş raporlama yeteneğini kullanabilirsiniz.

5651 sayılı kanun kapsamına uygun raporlama ve log imzalama özelliği sayesinde firmanızın tüm trafiğini izleyebilirsiniz.Cyberoam  Layer 8 kimlik tabanlı raporlama, saldırı kaynak ve hedefleri, İnternet erişimi ve bant genişliği kullanımıyla ağ ve kullanıcı faaliyetinde gerçek zamanlı görülebilirlik sunarak yüksek güvenlik ve optimal ağ performansı sağlamasının yanında kuruluşların yasal uyumluluk gereklerini karşılamasına yardımcı olmaktadır.

Cyberoam gerçek zamanlı kayıt ve raporlama özelliğiyle terabyte boyunundaki kayıt bilgisi ve binlerce ağ raporunu arşivlemek suretiyle kuruluşlara esnek satın alma seçenekleri sunmaktadır.
Geniş Kapsamlı Araç üzerinde Raporlama : Cyberoam UTM ilave yatırım ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Cyberoam’ın Standart ve Abonelik özellikleriyle faaliyetini yakalanması sayesinde kullanıcı ve sistem faaliyetinde geniş kapsamlı görülebilirlik sunmaktadır.

Açık Kaynak Kayıt ve Raporlama : Cyberoam UTM ilave yatırım ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Cyberoam’ın Standart ve Abonelik özellikleriyle faaliyetini yakalanması sayesinde kullanıcı ve sistem faaliyetinde geniş kapsamlı görülebilirlik sunmaktadır.

Özel araçlar : Cyberoam UTM ilave yatırım ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Cyberoam’ın Standart ve Abonelik özellikleriyle faaliyetini yakalanması sayesinde kullanıcı ve sistem faaliyetinde geniş kapsamlı görülebilirlik sunmaktadır.

Granüler Raporlama– Cyberoam ağ etkinlikleri ve kullanıcı faaliyetiyle ilgili kimlik tabanlı bilgiyle üçüncü seviyede kumanda tabloları ve veriye ulaşma raporları ile gerçek zamanlı grafiksel raporlama sunmaktadır. Kuruluşlar güvenlik risklerini, ağ kaynak tüketimini, personel verimliliğini ve daha fazlasını kolay bir şekilde değerlendirebilmektedir.

Sebep-Sonuç Korelasyonu – Kuruluşlar maskelenmiş tehditleri güçlük çekmeden keşfedebilmekte ve bunların sebepleriyle aralarında ilişki kurarak yüksek güvenlik seviyelerini muhafaza etmektedir.

Layer 8 Kimlik-tabanlı Raporlama – Cyberoam Human Layer 8 kimlik-tabanlı raporlama sunarak hızlı kimlik belirleme, adli soruştırmayı mümkün kılmasının yanında yasal uygunluk gereklerini de karşılamaktadır.

Yasal Uygunluk – Cyberoam, CIPA, PCI DSS, HIPAA, GLBA ve SOX düzenlemelerine uyumu kolaylaştırarak uyumluluk maliyetini düşürmekte ve denetim kayıtları ve kim ne zaman nereye erişti görülebilirliğiyle uyum yeteneğinin kolay bir şekilde gösterilmesini mümkün kılmaktadır.

Adli Soruşturma Analizi – Cyberoam kayıt ve raporlamakullanıcı ve sistem faaliyetiyle adli soruşturma analizi sunarak soruşturma maliyetini düşürmekte ve ağın çalışmama süresini ve gelecekte ortaya çıkabilecek diğer muhtemel olayları asgari seviyeye çekmekiedir.

Çoklu Rapor Program ve Formatları – Kuruluşlar PDF, Excel ve HTML ormatlarında talep üzerine, günlük ve haftalık raporlar alabilmektedir.

Web & E-posta Erişimi – Kuruluşlar dağıtık ağlar boyunca ağ faaliyetinin gerçek zamanlı geniş kapsamlı görünümü yanında liderlik ekibi ile e-posta ile paylaşılabilen raporlar için web-tabanlı ara yüz edinmektedir.

Bir sonraki makalemizde cyberoam iview kurulumunu detaylı şekilde anlatmaya çalışacağım.Faydalı olması dileği ile…

 

Etiketler: , , , ,

Cyberoam Iview Nedir? Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam
Cyberoam Captive Portal Kaldırma

Cyberoam Captive Portal Kaldırma

Merhaba ; Googlede Cyberoam ile ilgili kelimeleri ararken en çok

irfan8 Yorum17 Aralık 2015
Cyberoam SSL VPN Kurulumu

Cyberoam SSL VPN Kurulumu

Merhaba ; Cyberoam güvenlik duvarının en çok tercih edilme nedenlerinden

irfan7 Yorum7 Mayıs 2015
Cyberoam ve Active Directory Entegrasyonu (CTAS)

Cyberoam ve Active Directory Entegrasyonu (CTAS)

Cyberoam Transparent Authentication Suite (CTAS) :  Şeffaf kimlik doğrulama sistemi

irfan6 Yorum31 Mayıs 2015
Cyberoam DHCP Kuralı Oluşturma

Cyberoam DHCP Kuralı Oluşturma

Merhaba ; Bu makalemizde güvenlik duvarı üzerinde dhcp oluşturmayı elimden

irfan5 Yorum23 Nisan 2015
Cyberoam Log Viewer Nedir?

Cyberoam Log Viewer Nedir?

Cyberoam Firewall bir çok işlemi yönetim panelinden extra bir cihaz

irfan4 Yorum3 Ekim 2015
WannaCry Nedir , Nasıl Engellenir?

WannaCry Nedir , Nasıl Engellenir?

Cryptolocker ve benzeri fidye yazılımı özelliklerini içinde barındıran WannaCry şifreleyici

irfan0 Yorum14 Mayıs 2017
Cyberoam ile  DDOS Saldırılarını Engelleme (Prevent DoS and DDoS Attacks)

Cyberoam ile DDOS Saldırılarını Engelleme (Prevent DoS and DDoS Attacks)

Cyberoam güvenlik duvarının en önemli modüllerinden birisi olan IPS modülü

irfan0 Yorum7 Nisan 2017
Kurumsal Bilgi Güvenliği – Hukuki Dayanağı

Kurumsal Bilgi Güvenliği – Hukuki Dayanağı

Kurumsal Bilgi Güvenliği kişi ve kurumları ilgilendirdiği kadar yasal zorunlulukları

irfan0 Yorum7 Nisan 2017
Kurumsal Bilgi Güvenliği Nedir

Kurumsal Bilgi Güvenliği Nedir

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan Bilgi güvenliği , kişisel verileri

irfan0 Yorum27 Mart 2017
Sophos Intercept X (Anti Fidye Yazılımı)

Sophos Intercept X (Anti Fidye Yazılımı)

Sophos tarafından yeni nesil uç nokta güvenlik çözümü olarak geliştirilen Intercept

irfan0 Yorum17 Ekim 2016
Sera Sistemleri
Merhaba, Faydalı bir bilgi paylaşımı olmuş. İşime yaradı. Teşekkürler. İyi çalışmalar
Ayna
Makaleniz için teşekkür ederim, çok faydalı bilgiler teşkler.
irfan
Merhaba , Hattınızda Load Balance varsa bu söylemiş olduğunuz sitelere girişlerde sorun yaratabilir.Eğer hatta load balance yoksa sorun değiştirilen yada…
cemal
Merhaba, Kurumumuzda server alt yapısında cyberoam firewall bulunmaktadır. Fakat bundan 2 3ay öncesine kadar biruni.tuik.gov.tr ve 2 gün öncesine kadar…
irfan
Merhaba ; Active directory üzerindeki kullanıcıların logon ve logoff bilgilerini firewallun çekebilmesi için control panali/administary tools/ local security policy/ audit…

Sponsonr Reklamlar