Cyberoam Backup Configuration (Yedekleme)

indirMerhaba ;

Bu makalemizde Cyberoam Backup Configuration bölümünün kullanımını kısaca anlatmaya çalışacağım.Yedek alma cihaz üzerindeki en kolay işlemlerden birisi olsada dikkat edilmesi gereken bir durumdur.Bu yüzden her zaman elimizde en az 2 backup dosyası bulundurmamız oluşacak sorunlarn bir adım önüne geçmemize yarayabilir.

 

 

 

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız.

1.Cyberoam firewall arayüzüne yönetici olarak bağlandıktan sonra System > Maintenance bölümüne giriş yapıyoruz.

cyberoam backup

 

2.Açılan ekranda karşımıza ilk gelen sayfa Backup & Restore olduğu için bu sayfadan işlemimize devam ediyoruz.

Ekranda bulunan Backup Now butonunu tıkladığımızda açılan uyarı penceresinde Take Backup butonunu tıklayarak yedek alınmasını bekliyoruz.

cyberoam backup 3

 

Bu işlem fazla uzun sürmemektedir Yapacağımız işlem sonucunu sayfanın sağ altında bulunan Status : alanından takip edebiliriz.

cyberoam backup 4

 

Status bölümünde Backup has been taken successfully  yani işlemin başarlı bir şekilde tamamlandığı mesajını aldıktan sonra Downloas Now butonunu tıklayarak almış olduğumuz Cyberoam backup dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz.

cyberoam backup 5

 

 

Cyberoam cihazımız üzerinde backup alma işlemi burada sonuçlanıyor.Makalenin başındada belirttiğim gibi elimizde en az 2 farklı tarihe ait backup dosyası  bulundurmamız oluşacak sorunlarn bir adım önüne geçmemize yarayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın